Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Čím mohu sloužit

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

    ČÍM MOHU SLOUŽIT... trošku si zase počtete. Tak vydržte.      

PSI, kteří se upravují trimováním, trimuji. Nejsem zastánkyní toho názoru, že když je to pes bez rodokmenu, klidně ho ostříhám. O nic nejde? Je to chyba! Pokud psa, který se má trimovat, místo toho upravím stříháním, tak ho odsoudím k tomu, že mu srst  pomalu, ale jistě zničím. Hrubá srst má svůj účel. A to takový,že tato srst je perfektní ochranou psa proti nepřízni počasí. Po hrubé srsti déšť hezky teče dolů, nevsakuje se do ní, jako u srsti pudla, yorka, aj. Nezacuchává se jako srst u jiných psů, která se upravuje střihem. Vydrží déle rozčesaná a není proto třeba psa česat každý den. U hrubé srsti stačí jednou za týden a i když vám to náhodou nevyjde časově nic se nestane, nezacuchá se. Nekoupe se tak často. Koupat by se měl, co nejméně. Hrubá srst neváže na sebe tolik špínu. Stačí pořádně vyčesat. Tito pejskové nelínají. Odumřelá srst jde ven česáním. Pokud nacházíte chlupy na koberci, tak je srst zralá na otrimování. Tím se stará odumřelá srst odstraní a je klídek.Uvolní místo nově rostoucí srsti. Před trimováním se NEDOPORUČUJE a i já to zdůrazňuji, koupání. Na srsti by se utvořila hladká vrstva a potom by to při trimování klouzalo. Pes by trpěl a místo trimování by se srst řezala. Když  někdo bude hrubosrstého psa stříhat, z tvrdé, kvalitní srsti mu časem nezbude nic a bude mít srst jemnou, vlnitou i kudrnatou, která ho neochrání před nepřízní počasí.Také barva bude matná - foxíci. Tvrdou,krycí srst nahradí nekvalitní srst.Bude se do ní hezky vsakovat voda, jako do houby. Srst získá strukturu jemné srsti stříhaných psů. Také se dobře a rychle zašpiní a budete muset často koupat. Někteří pejskové mají kvalitní hrubou srst již od štěněte. Ta je nejlepší. Někteří ji mají trochu méně kvalitní, ale pokud je tam náznak hrubosti je třeba takovéto srsti dát šanci a i dát si s ní práci a trimovat. Do jednoho roku věku pejska tu šanci dávám a pokud je i po jednom roce málo hrubá, je spíše měkká, teprve tehdy po dohodě s majitelem, začnu stříhat. Jinak pejsek trpí, když není srst, jak má být. Potom je lepší přistoupit k úpravě stříháním. I to se občas stává. Majitel si má odvézt štěně již od chovatele upravené. To znamená od věku 1 měsíce by měl chovatel štěňata proškubávat, aby odstranil štěněčí srst a ta uvolní místo pro hrubou. Jsou názory, že trimovat od 1 roku. Chyba! Hrubosrstí pesani jsou většinou neposedové a musí se naučit, že musí držet i při, pro ně nepříjemném, trimování. A srst se musí postupně proškubávat. V 1 roce, už bývají potíže. Mino teriérů a kníračů se, trimují ještě kokři. Ti mají sice srst jemnou, ale na ně jsou zase trimovací nože jiné. Tato úprava se dělá většinou na psech, kteří chodí na výstavy. Ti ostatní se stříhají.< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />

        

POKUD se jedná o údržbu hrubé srsti je možné se zeptat na mém e-mailu. Je toho hodně a každý človíček má jiné otázky, na které by chtěl znát odpovědˇ. Poradím, jaký je na tuto srst nejlepší šampon, pokud je nutné psa vykoupat, kdy začít s úpravou aj.

JE JASNÉ, že neupravuji jenom trimováním. Rovněž pejsky stříhám. Čistokrevné i ty ostatní. Já osobně si cením toho, že majitelé těch nečistokrevných chtějí také, aby jejich pejsek vypadal slušně. Že jsou ochotni i do nich investovat korunky. Ti pejskové nemohou za to, kdo byli jejich rodiče.

         

UPOZORŇUJI, že pejsky NEKOUPUI když to zde mám napsané,tak mse mě snaží někteří lidé přesvědčit,že mám napsáno,že poskytuji rovněž koupání.. Každý pejsek, který se upravuje stříháním,MUSÍ být vykoupaný a POŘÁDNĚ vyčesaný z domova.Jinak jsem nuceca u nevykoupaného  a špatně vačesaného psa dát příplatek za špatnou přípravu psa na stříhání. To se netýká hrubosrstých teriérů,kteří se budou trimovat. Ti musí být pořádně vyčesaní. Pokud přijde majitel se špatně vyčesaným pejskem, účtuji příplatek za vyčesávání. Někdy to však nejde a pejsek musí být ostříhaný úplně. Majitel dostane rady, jak má česat. Dále říkám, že pokud bude pršet nebo je  mokro je potřeba pejska donést, aby nebyl mokrý a umazaný. Stává se mi,že sem lidičky, kteří mají třeba kokra, pejska donesou a s yorkem připochodují pěšmo. Potom se diví, že je pošlu domů, že se stříhat nebude, protože je umazaný. Odpoví mi, ale my jsme ho včera večer koupali.Urazí se více nepřijdou.Nevadí, takové neukázněnce ráda přenechám jiným,ale ani tam nepochodí.Nikdo z nás si nebude dobrovolně ničit stříhací nářadí tím,že bude stříhat do písku,bláta ap.nečistot v srsti.Není možné si na každého pejska kupovat nové nářadí.A všichni mají nárok na to,aby jejich pejsek byl upravovám nezničenýma nůžkama ap.Je to o ohleduplnosti k ostatním,kteří příjdou po Vás.

 PROTOŽE mi jde hlavně o to, aby se pejskové u svých lidiček měli, co nejlépe a je plno lidí, kteří mají svého prvního pejska, tak jim poradím a zodpovím jejich dotazy. Můžou být z oblasti, krmení, výchovy, péče o srst. Poradím ohledně přípravy pejska na výstavy, dostihy. Ve věcech zdravotních, porod, připouštění, odchov štěňat atd. Je toho plno na co se mě mohou zákazníci zeptat. Ráda poradím. Nikdo učený z nebe nespadl a od toho tu jsem, abych poradila.

         

PŘIJDOU sem lidé jen se zeptat na něco, co nevědí. Nemají psa, který by se stříhal. Těm také poradím. Svoji práci dělám doma.Nevlastním honosný salon. Ono neznamená vždy,že když vstoupíte do krásného salonů,že i odvedená práce se tomu rovná. Stačí,když se podíváte na některé webové stránečky některých salonů a zaplakali by jste. Komu to vadí,že neupravuji pejsky v salonu, tomu, rovnou doporučuji ,aby si nějaký našel,kde mu to bude vyhovovat..

JEZDÍ sem pejskové z Teplic, Slaného, Zlonic,Kralup, Prahy a okolí, Poděbrad,Kladna  a okoli z Berouna.....  Upravovala jsem i teriéry z Plzně a Českých Budějovic. Ti však již nežijí. Jsou ve psím ráji.

DOPORUČUJI  zájemcům o moje služby,aby se na úpravu s pejskem objednali v dostatečném předstihu.Pryč je doba, když si majitel pejska zavolal a mohl  přijít do týdne, maximálně 14 dnů. Můžete si zadat i několik termínů předem, aby jste měli jistotu ,že budete mít pejska upraveného, když to bude potřeba a nebudete muset čekat. Na poslední chvíli to nejde a nikdo se nemůže za to na mě čertit, protože si dneska večer vzpomněl, že zítra jede na dovolenou a na ní chce mít svého miláčka upraveného.A už vůbec nemůžete počítat s tím,že mi zavoláte,že dneska mi přivezete nevykoupaného,nevyčesaného pejska na stříhání,že vás vezmu.To v žádném případě!!!!!!!!

 NEPOUŽÍVÁM ŠIBENICI ANI JINÉ ZKLIDŇUJÍCÍ PROSTŘEDKY. POŽADUJI PŘÍTOMNOST MAJITELE PŘI ÚPRAVĚ JEHO PSA.

 TĚŠÍM se na vaší návštěvu s vaším pejskem. Doufám, že i vy budete spokojeni, jako několik set mojich stálých zákazníků.

 

                                                         

 

 

 

 

                                        

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...Musím přidat jednu důležitou informaci.Vzhledem k tomu,že jsem zjistila,že mi sem začali chodit lidé s nenaočkovanými psy tak při každé návštěvě na stříhání budu požatovat očkovací průkaz nebo Pet pas,kde jsou záznamy o o potřebných očkováních psů.Myslela jsem si,že je samozřejmostí,že každý majitel je zodvopědný vůči svému  a nejem svému, psu a nechá ho každý rok naočkovat.Bohužel ´jsem u několika juedinců, yorkšírů zjistila,že se jejiich majitelé nenamáhají tuto nutnou věc svému psu poskytnout a psy prostě nedají očkovat.Paní mi chodí 9 let a za celou dobu její psi nenaočkování.Dověděla jsem se to náhodu.Další,přeci nebude do toho chudáka bodat jehlya další nebudu do něj prát tu chemii.Vůbec jim však nevadí,že ohrožují zdraví svého miláčka,ale chovají se tím bezhohledně k mojim psům,kteří jsou sice naočkovaní,ale mohou mít třeba nějakou chvilkovou slabost a tím jsou náchylní k onemocnění a mohou onemocnět od nenaočkovaných psů,u kterých se nemoc již ukázala,ale lhodtejností a nevšímavostí majitelů je sem oni dovedou a tím ohrozí mé psy.Proto musím udělat toto opatření.Pokud si někdo neváží svých psů a je mu jedno ,že může chytit nemoc ,tak tady u mě NEMÁ ,co dělat.Já své psy mám velice ráda a nerada bych o ně díky takto nenezodpovědným lidem přišla.Toto platí s OKAMŽITOU platností.A je s podivem jací lidé své psy nedávají očkvat.A chodí sem několik leta a takto bezohledně se chovají.

Dále upozorňuji,že pokud mi sem někdo přivede psa zablešeného bude mít příplatek za tento dáreček.Jestli pes nebude při stříhání držet je potřeba,aby majitel počítal s tím,že k ceně za stříhání, zaplatí o nějakou korunu více za to,že práce s jeho mazlíčkem se prodloužila a byla náročnější.Nedávno jsem tu měla incident,který vedlo k vyškrtnutí majitelky ze seznamu klientů.Při naúčtování 50 korun za to,že pes se tu zmítal, nedržel a to vedlo k ryziku jeho poranění a poranění majitelky,panička zde udělala scénu,za kterou by se nemuseli stydět v Národním divadle.

Také upozorňuji na to,že pes Musí být vykoupaný,vyčesaný.Pokud bude venku pršet nebo bude mokro majtel psa PŘINESE,aby nebyl mokrý a já tu nestříhala do kamínků a niiičila si nářadí potřebné ke stříhání.Výmluvy on se musel vyčůrat ap.nebudu jž tolerovat.Vyvenčit si pejska může každý ráno a tady tu chvíli vydrží každý pes.Pokud bydlí v paneláku vydrží celou noc bez venčení,tak tady to vydrží rovněž.Toto se mi hodně stává u majitelů ,kteří mají yorkšíry,že mi je sem přivedou zmáčené,špinavé s tím,no on se musel vyčůrst. Majitelé velkých psů je sem dopraví čsté a suché a nejvíce takto nepřipravení chodí právě yorkové.Plemeno,které lze dát do kapsy.Stane se mi,že majitel,,řekne,jé to mě nenapadlo ho vzít do ruky.Tak upozorňuj tyto lidi ,že odejdou se psem neupraveným neb je pošlu domů.

Další upozornění.Jednu z podmínek,kterou mám je ta,že majitel u svého psa ZŮSTÁVÁ po celou dobu jeho úpravy.Je to z toho důvodu,že nedávám psy na šibenici,když nedrží,nedávám sedativa a tudíž,pokud je pes neklidný a špatně drží,majitel ho přidrží.A také je pro psa rozhodně přijatelnější,když tu s ním jeho majitel zůstane a pes nemá strach,že ho opustil v cizím prostředí.Toto platí hlavně u psů,kteří sem přijdou prvně.Oni neznají mě tím se stresují ,já nevím,jak reagují na určité věci ,jestli drží,jestli jsou agresivní ap.Nehledě na to,že majitel vidí,co já s jeho mazličkem dělám.Také jsem chráněná proti nařknutí,že jsem mu třeba ublížila ap.Je složité potom třeba vysvětlovat,když chcete nějaký příplatek nebo psa musíte vzít hodně nakrátko,protože místo srstii měl neproniknutelnou  deku místo vyčesané srsti.

Upozorňuji,že telefonáty  jako on už je hrozně zarostlej,potřebuje ostříhat nemohla by jste hned ,nebo dnes jsou marné neboť na stříhání je nutné se eobjednast předem a ne zavolat hele dneska mám čas tak mi psa ostříháte.A rozčilovat se když toto odmítnu,protože mám plno.Jestl máte u svého psa přerostlé drápy je nutné ,aby jste navštívili veterináře.nebo,aby mu je ostříhal ten,ke komu chodíte na stříhání.Nedělám to ,že mi někdo zavolá,že chodí jinam na stříhání,ale že pes potřebuje ostříhat drápy.Nechť požádá toho,kdo mu psa stříhá nebo navštíví veternu.Drápy stříhám psům ,kteří chodí  i na úpravu .

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek