Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Něco o mě

                                                          Něco o mě.....

            Slušností je se nejprve představit. Jmenuji se Hana Marcineková a bydlím v Kladně.Mám chovatelskou stanici skotských terriérů IR-IT SCOTTISH. Mojí pracovní náplní je úprava psů a to stříháním a trimováním. Součastně mohu klientům v mnohém poradit a to  v chovu,údržbě srsti,krmení a všem,co je dobré vědět okolo pejsků.

          Jak se vlastně člověk dostane k takovéto práci? Nejprve to začne láskou ke zvířatům, jako k celku. Později přivedou rodiče domů  prvního psa. V mém případě to byla kolie Lesan.To mi bylo 12 let. I když jsem byla ze tří sourozenců nejmladší,ujala jsem se péče o něj já. CHodila jsem s ním ven,česala jsem ho,krmila,koupala..... Postarala jsem se také o jeho vzdělání a chodila s ním na cvičák. Když bylo potřeba jít s Lesanem na veterinu,šla jsem já.Byl u nás jen  čtyři roky. Jednou jsem s ním šla na hromadné očkování a on dostal psinku. I na jeho poslední cestu jsem ho doprovodila. Tehdy uhynulo hodně psů na tuto nemoc. Proteklo mnoho slz. Psal se rok 1973.

                                                                                                                                 

          Za několik týdnů přivedl táta štěně skotského teriéra Marthyho Lauria CZ.. Na první dvě úpravy jsem s ním jela k chovatelce. Při druhé se mi na něm něco nezdálo a tak jsem si Marthyho ještě přiupravila. A to byl moment,kdy jsem se začala věnovat úpravě psů. Jeli jsme na MVP do Brna. Marthy tam tehdy dostal CACIBa a CHampiona ČSSR. V posudku měl mimo jiné,výborně upravený pes. Posuzoval rozhodčí z NSR. Páni,to bylo něco pro moji maličkost!!!! Tehdy jsem začínala upravovat pilkou na železo. Později jsem si koupila trimovací nůž za 17 korun!!! MÁM HO A PRACUJI S NÍM I DNES.Podobal se noži na ovoce. Na ovoce je z plastu ,trimovací z kovu. Na stříhání jsem měla jedny nůžky Hauptner,které jsme s mámou vyloudily od jedné vystavovatelky z NSR za 180 korun.To bylo vše,co jsem měla. Že bych měla el.mašinku o tom jsem si mohla nechat jenom zdát. Tehdy tady nebylo nic k dostání. Jednou jsem byla požádána chovatelkou skotských teriérů,jestli bych jí upravila její psy.  Že to tak jako já neumí. Ona je tehdy chovala asi 15 let.  Já je měla teprve 3 roky. Půjčila mi svojí el.mašinku,ale já jsem upravovala svojim nářadíčkem.Ta mašinka byla moc rychlá.Tato chovatelka dala tomuto plemeni vše,co mohla.Skoro celý život.Já jsem se cítila velice poctěna tím,že chtěla od   začátečnice,upravit psy.Už není mezi mámi.Měla jsem od ní později 2 skotské teriéry a jeden splnil podmínky pro Inter. championa. Byla to paní CHARLOTTA FORMÁNKOVÁ.

 

                                                                                           

          K Marthymu jsme si pořídili jeho mladšího bratra Jeffíka Lauria CZ. Po ukončení školy jsem si koupila fenu irského vlkodava  Týnku -Attatennoe Del Monte CZ.Tehdy z prvního vrhu v ČSSR. K těmto pesanům přišli ještě italští chrtíci  Bull-It Belleza CZ. ,Bull-IT Cantante CZ.a ještě jeden vlkodav. Erindale Fella Milton,dovezený z GB.Měli jsme prostory,tak to šlo. Jezdila jsem s nimi na výstavy, dostihy. Získali hodně ocenění, včetně těch nejvyšších. V roce 1979 jsem si zaevidovala chráněný název chovatelské stanice IR-IT CZ. Po roce 89 jsem k tomuto názvu přidala ještě SCOTTISH. Zapisovaly se do evidence u FCI. Do té doby byly jenom národně evidované. Tento název napovídá,která plemena jsem chovala.Dneska mám jen dva skotíky Šelušku 11,5 let,Kukýska 5,5 let a jednu fenečku italského chrtíka Hanynku také 5,5 roku. Na vlkodavy memám  prostory a tak je nemám. Zůstaly mi na ně jenom krásné vzpomínky.A všichni moji pejskové,co jsem měla se určitě prohánějí ve psím ráji.Oni si to zaslouží.Bohužel musím připsat,že Šelunku jsem musela nechat 28.11.08 uspat.

Kukýsek s Hanynkou mají novou psí kamarádku.Je to hnědě žíhaná fenečka skotského terriera KILLISPORT Bareyta,kterou jsem dobezla z vynikající dlouholeté  chovatelské stanice  KILLISPORT  v Anglie z Yorku v lednu r.2010.Tímto jsem si splnila celoživotní přání mít skotského terriera ze země původu a z perfektní chovatelské stanice skvělé chovatelky a posuzovatelky tohoto plemne,jakou je paní E.Blower.Paní chovatelce velice děkuji,že byla ochotna mi Berušku - pracovní název,prodat.A také musím poděkovat dceři Lindě,která to všechno vyřídila.

 

                   

                Nejprve jsem si upravovala svoje psy. Občas  nějakého psa mojich kamarádů. Upozornila jsem je na fakt,že jsem je nikdy nedělala,ale že se budu snažit je upravit,co nejlépe,pokud mi je svěří. Moje nářadí byl stále jeden trimovací nůž a již zmíněné Hauptnerky. Potom přišel rok 1989 a hurá, začalo se podnikat!!!! Postupně jsem si mohla koupit lepší vybavení na upravování pesanů. Koupila jsem si první el.mašinku Mozer. Ta moc nestříhala.Tak jsem si pořídila další, Andis.Ta mi vydržela 9 let. Nyní mám několik mašinek,různé trimovací nože,nůžky aj.nářadí potřebné na upravování psů. Co si mohu více přát?

              Ke dnešnímu dni mám několik stovek spokojených zákazníků,kteří se stále vracejí. Nejlepší reklama je když se  klienti vracejí a přivedou nové. Ti jsou  také spokojeni a přivedou další... Dělám práci,která mě těší. Má sice nějaké nedostatky.Nikdo mi nepřidá na platě,nechodím na podnikové večírky,nemám žádné podnikové výhody...To mi však nevadí. Nikdo na mě nekřičí,dovolenou si vezmu,když ji potřebuji,ale jindy dělám soboty ,neděle,svátky, nesvátky. Jenom o vánočních nedělám .Ty si nechávám pro sebe.Mám klid a pohodu,jsem paní svého času. Snažím se zákazníkům vyhovět, ale jak se říká,není na světě člověk ten,co by se zavděčil lidem všem. Já také některé neukázněné páníčky,pokud nevědí,co znamená slovo slušnost,více nevezmu. Slušných je hodně a tak mi nějaký ten odpadlík nevadí. Všichni,kdož upravují pejsky,vědí o čem píšu.

              Nikdy netvrdím o sobě,že jsem nejlepší a ani jsem to nikdy netvrdila. Není to pravda.A není to ani možné. Je plno plemen,která se upravují a jeden člověk nemůže dokonale zvládat všechna plemena.Může se říci,ano umím např.bezva teriéry,pudly,knírače,kokry...,ale všechna plemena určitě né. Ten kdo vám tvrdí opak,že dokáže perfektně všechna plemena a říká,že je nejlepší ve vašem městě a že máte chodit jen a jen k němu,protože ti ostatní to neumí,  lže a není to férové. Každý umíme ta svá plemena .  

                                   

     Jezdila jsem  také na mezinárodní střihačskou soutěž Pragobest do Prahy. Hned při mé první účasti jsem byla se skotským teriérem Santym Bey La - DA CZ. na 3 místě. Radost byla veliká. Nepočítala jsem s tím.Na tuto soutěž jezdí střihači profesionálové ze světa. Prostě jsem se nebála hupnout mezi ně. Zúčastnila jsem se také soutěže ve Skotsku.  Zjistila jsem,že tyto soutěže mě baví víc než výstavy. A i když se neumístím,nevadí mi to. Je tam hezká atmosféra, klídek, pohodička. Druhý den jsou vždy odborné semináře na které také chodím. Ty vedou rozhodčí,kteří posuzovali samotnou soutěž. Tady se zase přiučím,co nevím.Učíme se celý život.Navážou se zde také přátelské vztahy s ostatními střihači.

 

                                   

        Co říci závěrem? Mohu si přát,abych měla hodně spokojených zákazníků,kteří se budou vracet.Jim popřát hodné pejsky. No a také chci poděkovat těm,kteří měli tu trpělivost a dočetli tento můj romám ,až sem.

Také bych chtěla vzkázat některým lidičkám,kteří mi do vzkazníku občas píšou, jakým právem si dovoluji lidem radit v otázkách týkajícich se zdraví,a mnohými dalšími věcmi, údržba srsti,chování ap.,pokud nemám  vystudovanou veterinu,že se velice pletou.Mám vystudované bakalářské studium, přírodní vědy obor CHování zvířat.  Součástí tohoto studia bylo rovněž veterinářstvÍ,chování zvířat,výchova psů,principy zvířecího chování a mnoho dalších věcí.Tak to, aby tací byli v klidu a nemuseli se namáhat a psát,nebo se dotazovat jakým právem....Tudíž to právo mám.Je to pro ty,kteří nevědí,co napsat komu do vzkazů a zbytečně otravují a zdržují.

Rovněž  NEUPRAVUJI HÁRÁVÉ FENY A AGRESIVNÍ PSY.

 

        Všechny pozdravuji.                                                  Hana Marcineková,pro přátele Hanička sluníčko.

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek